"Rodbuilding"

Witam, oto kilka customowych patyków z mojej ręki zrobionych dla mnie i dla moich kolegów. Wędki zbudowane własnoręcznie można powiedzieć, że maja duszę. Są wykonane, wg indywidualnych wymagań wędkarza, z uwzglednienem najnowszych trendów w spacingu i doborze przelotek, komponentów, blanków czy uchwytów. Spersonalizowane pod upodobania wędkarza, styl, łowisko czy gatunek ryby.

Phenix Elixir Fx 802-2

Wędka zbudowana na dwuczęściowym blanku Phenixa model Elixir Fx 802-2 , długość 244cm 2-8lb przedział obsługiwanych przynęt (guma+główka) od 2g do 10g . Akcja fast przechodząca w piękne ugięcie pod wiekszą rybą. Łowię tym kijkiem jeden sezon, i moge powiedzieć, że świetnie się sprawdza zarówno z brzegu a i na łódkę nie jest za długa. Rzadko spada z niej okoń, cały impet zaciętej ryby przejmuje blank. Wędka ubrana w przelotki Fuji Alconite, uchwyt Fuji z nakrętką Rod Craft, insert z drewna Zebrano i trochę korka.MHX HS9600-2

Tym razem bardzo uniwersalny blank MHX dwuczęściowy, w opisie 8' 6-12lb cw 5-14g, mocny dolnik oraz o wiele delikatniejsza góra. Pod przynętą pracuje szczytem, dlatego można używać przy tej akcji przynęt już od 5g, natomiast pod większą rybą szczyt przechodzi progresywnie w ładne ugięcie. Wędka zrobiona głównie pod szczupaka i dużego okonia, górne cw. dla przynet to myślę jakieś 12g główka +guma 3"-4". Set przelotek to 3 startowe Fuji Sic, a cały tunel z chokerem do szczytowej Fuji torzite. Uchwyt Fuji TVS 16 z carbonowym insertem, pierścienie ozdobne Rod craft, mix korka.Matagi Tr68 Super Big Pond

Wędka na japońskim blanku Matagi, model Tr68 Super Big Pond - 203cm długości cw. 1,5g-3,5g, akcja fast przechodząca w pełne ugięcie pod rybą. Świetny kijek pod okonia ubrany w przelotki Fuji Torzite, uchwyt Fuji ręcznie malowany przez chłopaków z Matagi, insert oraz but cup również firmy Matagi. Cała rękojeść sprowadzona z Japonii. Omotka czarna z białym tipetem Pro Wrap. Kijek wniósł na wagę 85g, wyważony pod kołowrotek w granicach 190-200g.
Suzuki RXF 6lb-702

Długo oczekiwany projekt skończony, wędka na japońskim blanku Suzuki RXF 6lb-702 1,8-7g, długa 2,13m linka 4-8lb. Kijek ubrany w przelotki Fuji Torzite zaczynając od startowej 16H,8H,5,5M, choker 4,0 i caly tunel ze szczytową też w rozmiarze 4,0. Uchwyt ręcznie malowany Matagi, pozostałe komponenty do uchwytu , pianka pierścienie również Matagi -sprowadzone z Japonii, cała wędka w tonacji czerwono-czarnej, omotka Prowrap. Wędka waży około 100g, idealnie wyważona pod kołowrotek 200gram. Akcja fast przechodząca w pełne ugięcie pod rybą, bardzo szybki i czuły kijek.MHX S842-2

Wędka na legendarnym blanku MHX S842-2, 2,13m 2-9g linka 4-8lb, klasyka okoniowa. Kijek zrobiony dla brata - zlecenie od Julity (żony Tomka) na jego urodziny. Uchwyt sprowadzony z Japonii z Matagi , ręcznie malowany, całość rękojeści złożona z komponentów Matagi, pianka świetnej jakości w połączeniu z plastrem korkogumy. Set przelotek z najwyższej półki Fuji- Torzite. Omotka Prowrap, lakier Lamar LB. Świetny blank do przynęt od 1,5g główka do 7-8g plus guma, nie za duża obrotówka, woblerek też nie będzie problemem , bardzo czuły, akcja fast nieco mocniejszy dolnik, który nie boi się przyłowów. Wędka waży około 94g, wyważona pod kołowrotek w granicach 210-225g.MHX S871-2

Kijek zrobiony dla kolegi Kamila na blanku MHX S871-2 długość 220cm, najlepiej ogarnia przynęty od główek 1g plus guma do 3-4g plus guma. Wędka ubrana w set Fuji Alkonite od startowej 16h, 8h 5,5m i dalej w tunelu 4,0 i na szczycie Fuji Sic. Uchwyt Fuji Sk2 z nakładką Rod Craft. Na dole mix korka i pierścionek Matagi. Wędka waży 88g, a wyważona pod kołowrotek w granicach 210-220g. Fajny kijek pod okonia o akcji moderate, bardzo czuły idealnie pracujący juz pod niewielką rybą, spokojnie też przyłów szczupaka w granicach 70cm da radę wyjąć.
Phenix Fx 701-1

Blank jednoskład w oryginale 213cm, jednak został przycięty do 207cm co pozwoliło uczynić wędke nieco szybszą, i podnieść minimalnie górne cw. Kijek ubrany w przelotki Fuji Sic Slim z odchudzonymi pierścieniami, uchwyt Fuji Sk2 z nakrętką Rodcraft , na dole mix korka. Wędka typowo pod okonia do 7g plus gumka. Wyważona pod kołowrotek 170g.
Matagi TR74 Super Mebaru M

Blank o długości 224cm w opisie cw 0,4-5g akcja fast. Nietypowy blank z delikatną pełną wklejką węglową oraz mocnym dolnikiem. Ugięcie pod rybą nie wykazuje żadnych przesztywnień w miejscu łączenia wklejki, ugina się bardzo płynnie. Przelotki Fuji Torzite, startowe w pojedyńczych ramkach AT - mega lekki set. Cała wędka w tonacji black/gunsmoke, uchwyt i komponenty Matagi. Świetny czuły kijek, pokazuje opad od 1g z gumką, a górą najlepiej spisuje się do 3,5g główka plus smukła gumka. Mimo delikatnego szczytu wędka potrafi wyholować większy przyłów.
Xzoga Taka G-66 5kg - casting

Pierwsza wędka castingowa zrobiona na fenomenalnym japońskim blanku Xzoga w wersji 5kg, długość 198cm monoblank. Uzbrojony klasycznie w 9 przelotek Fuji Alkonite i Sic na szczycie, Uchwyt Alps, korek burnt i miedziane dodatki. Kij obsłuży przynęty od 10-do 60-70g. Zrobiony z myślą o szczupakach i jerkowaniu oraz do gum 15-20cm.Fishing Art KRAAG SKXF 707-1

Długo wyczekiwany kijek , ze względu na dostępność komponentów. Wędka zrobiona dla Tomka Klemensa wg jego wizji i wskazówek co do designu i użytych materiałów. Blank rodzimej produkcji a mianowicie Fishing Art KRAAG SKXF 707-1, monoblank , długość 213cm , extra fast w opisie cw 1-9g 2-7lb. Realnie kijek pracuje komfortowo od 2,5g plus gumka do 10g główka plus guma. Bardzo czuła i delikatna szczytówka i mocniejszy dół. Wędka z myślą o okoniach na nieco cięższe przynęty, ale spokojnie ogarnie przyłowy w granicach 90cm. Set przelotek Fuji Sic Slim od 16h do 4.0 tunel - 9szt plus szczytowa Sic. Uchwyt zaprojektowany na zamówienie, wykonany z stabilizowanej i barwionej czeczoty brzozy. Pierścienie i omotka dobrana w złoto-srebrno-czarnej tonacji. Całość nabiera blasku w dziennym świetle.
St.Croix 3S70MLF2-casting

Druga wędka castingowa w naszym teamie zrobiona dla brata. Kijek na blanku St.Croix 3S70MLF2, dwuskład, długość 213cm cw 4-11g. Wędka uzbrojona w set 12 przelotek Fuji Alkonite, w tym sic na szczycie. Cała rękojeść wraz z dodatkami i pianką sprowadzona z Japonii od chłopaków z Matagi - ręcznie malowany uchwyt Fuji ACS16 w tonacji Gloss Black. Wędka idealnie wyważona pod kołowrotek Daiwa Tatula Type R. Kijek z myślą o wiekszych przynętach pod okonia, jakiś niedużych jerkach pod szczupaka, oraz równie dobra propozycja pod lekkie łowienie sandacza z niezagłębokiej wody.

Mhx S842-2

Już druga wędka z mojej ręki na blanku MHX S842-2, zrobiona dla Macieja.Długość 213cm w opisie 2-9g , linka o mocy 4-8lb. Zamiar był jasny , okoniówka z szerszym zakresem przynęt,która nie boi się przyłowu szczupaka - w rzeczywistości najlepszy zakres to główki 1,5g do 7-8g plus jakieś gumki, mały wobler , obrotówka do nr 2-3 też da radę. Wędka ubrana w set przelotek Fuji Sic Slim od 16h startowa i w tunelu 4.0. Uchwyt Fuji Tvs w rozmiarze 16, korek ciemny Burl, aluminiowe niebieskie dodatki. Omotka w tonacji czarno-niebiesko-miedzianej. Patyk wyważony idealnie pod Stradica FK 1000HG. Wędka waży około 100g.


Shikari III

Do przeróbki dolnika trafiła wędka na dwuczęściowym blanku Shikari III. Została usunięta stara rękojeść i zdjęta przelotka. W blank na odcinku zdjętego uchwytu została wtarta żywica i miejsce łączenia z oryginalnym lakierem spolerowane. Kompletna rękojeść z firmy Matagi została sprowadzona z Japonii, Uchwyt Fuji SK2 w malowaniu Black Glitter.


Batson RX8

Następny kij trafił do przeróbki, otrzymałem blank Batsona RX8 7-20g monoblank , z którego zdjęto już przelotki i uchwyt. Z mojej strony przygotowałem blank do wtarcia żywicy, rękojeść na uchwycie Fuji Tvs 17, czarna pianka, przelotki SeaGuide, dodatki w kolorze gunsmoke. Kijek pod sandacza, design również typowo sandaczowy.


Batson

I druga wędka od tego samego kolegi do ubrania w nowy set przelotek Fuji Sic Slim oraz nową rękojeść z uchytem Fuji DPS. Podobnie jak poprzedni Batson z wędki zostały zdjęte przelotki, usunięta rękojeść i wtarta żywica w blank. Kijek w monoblanku o długości 213cm, pod szczupaka, cw 7-28g. Insert i końcówka dolnika z drewna egzotycznego, pełna rękojeść z ciemnego korka.


Mhx S721-1

Wędka na blanku Mhx S721-1 w monoblanku zrobiona dla mojego syna Norberta. W zamyśle miała być to lekka pozycja nie za długa, do lekkiego kołowrotka w okolicach 180-190g. Kijek ma długość 183cm , cw 0,8-5g.Ubrana w miarę lekko , przelotki Fuji Sic Slim 8szt od 16 do 4.0 tunel. Uchwyt Fuji SK2 16, trochę pianki, omotka pod kolor pianki trochę pomarańczowego tipetu. Wędka waży niecałe 70g.